אמנות לנשמה – ציורים רוחניים

אורית מרטין נולדה בישראל. סיימה לימודים באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" והמדרשה למורים לאמנות ברמת השרון. כיום מתגוררת בשכונת הר נוף בירושלים. אורית יוצרת מתוך תפיסה שהתפקיד של אמנות יהודית בזמננו הוא להתקרב עד כמה שניתן אל הבלתי מושג והבלתי מוחשי שכולנו כמהים אליו.

מסע - אורית מרטין
מסע – אורית מרטין

מאז ומתמיד היה קיים החשש ביהדות להגיע להגשמה של מושגים רוחניים, ודווקא בקושי הזה היא רואה אתגר יצירתי.

האמנית עוסקת בציוריה בנושאים של רוחניות, קבלה, מדיטציה יהודית, מודעות והתבוננות. הציורים מנסים לחבר בין הפכים: חומר ורוח, אדם ובורא, ארץ ושמיים, גוף ונשמה.

האמנות של אורית מרטין פותחת בפני הצופה עולם חדש של ביטוי ויזואלי למושגים רוחניים של השראה, השגחה, אמונה, ועולמות עליונים.

היצירות בתערוכה נוצרו בטכניקה דיגיטלית

מסך המחשב משמש כבד הציור, והעכבר משמש כמכחול דיגיטלי. בחלק מהציורים קיים שילוב של כלים דיגיטלים עם ציור במברשות וצבע, על מנת ליצור אפקטים מיוחדים של שכבות צבעוניות המשתקפות זו מעל זו, ויוצרות זרימת אור ותחושת ריחוף.
אורית מרטין שואבת את ההשראה שלה מהקבלה, מספר הזוהר ומתורת החסידות. מושגים כמו גלקסיות, אור, אנרגיות, חלל, וכדומה, משמשים ביצירתה יחד עם סימבולים יהודיים עתיקים, המקבלים כאן משמעות עכשווית וייחודית.

כל הציורים ניתנים לרכישה בכל גודל ומודפסים על קנבס עבה ואיכותי, מתוח על מסגרת עץ עבה. כל ציור מודפס וחתום במהדורה מוגבלת וממוספרת עד 150 עותקים בלבד.