סקר אפליקציית הדייטינג OkCupid: רק 27% מהמשתמשים הישראלים רוצים להתחתן ב- נישואי רבנות

58% מתוך 875,000 ישראלים שנדגמו טוענים שדת ואלוהים אינם חשובים להם מאד, או אינם חשובים כלל. 94% מהמשתמשים רוצים תחבורה ציבורית בשבת בישראל

אפליקציית ההיכרויות הפופולרית OkCupid, המשתמשת בתשובות למגוון רחב של שאלות כדי להתאים בין משתמשים, חשפה כי מרבית המשתמשים הישראלים בעד הוצאת מוסד הנישואים משליטת הרבנות: 36% מהמשתמשים לא מעוניינים בנישואים בסגנון הרבנות, 28% מהמשתמשים לא בטוחים אם ירצו להינשא בחתונה דתית ורק 27% הצהירו כי הם מעוניינים להתחתן בחתונה על פי כללי הרבנות. 10% מהמשתמשים ציינו שכלל אינם מעוניינים להינשא.

האפליקציה מפיצה שאלונים מפורטים בכל העולם וחלקן מכוונות לשווקים מקומיים. בארץ, הנתונים מראים שרבים מהישראלים באפליקציה אוחזים בדעות ליברליות וחילוניות: כך לדוגמה, 84% מהם, לאורך שלוש השנים האחרונות, הראו פתיחות לצאת עם גרושים וגרושות. כשנשאלו למעלה מ-365,000 ישראלים באפליקציה מהי ״יהדות״ עבורם, 32% הצהירו כי מדובר ב״תרבות״, ורק 18% אמרו כי מדובר עבורם ב״דת״.

מעל 875,000 ישראלים ענו על השאלה עד כמה חשובים דת\אלוהים בחייהם: 58% טענו שאינם חשובים להם מאד, או אינם חשובים כלל, ורק 15% מהישראלים טענו שחשיבותם גבוהה בחייהם. בהמשך למגמה המסתמנת, רוב מוחץ של 94% מהמשתמשים רוצים תחבורה ציבורית בשבת בישראל.